BEN YAZDIM

Corona virüsün dansçılara zararları ne mi oldu ?

Virüs ün teknik ve stabil ölüm sayıları hakkında haber sayfalarına bakabilirsiniz istediğiniz taraftanda bakabilirsiniz. Ölümler bu gün itibari ile insanların umursamaz yapılarının nelere yol açtığını gün geçtikçede öğreniyoruz fakat bir kaç soru var bunları yapan insana sorsan bu kendi yaptığını seçenekte seçmez ama uygulamada kesinlikle uygular bunu o insanlara yaptıran hangi akıl ve zihin bilmediğimiz gibi askeri mantık 1 kişinin yaptığını herkes çekiyor ve şu anda herkes evlerinde çoğu dansçı evlerinden video paylaşıyor hele miniklere üzüldüm çünkü Tütü giymek için zaten bale okuluna geliyor oda yasaklandı okulada gidemiyor evde olması lazım eeee…. streching yapması lazım kasları kapanmaması için Bir kaç okul var takip ettiğim hemen Asel hocaları Asel sanat dans ve bale okulu öğrencilere evde ödev vermiş snaplerini paylaşıyor miniklerde bi okadar disiplinli hocaları gibi seviler… (kalp) Diğer yandan Yusuf gül hocamız MADY dans öğrencilerine öğretmenleri eşliğinde online dans dersleri veriyor bağlantılarını koparmıyor sürekli moral motivasyon mesajları atarak öğrencilerini bilgilendiriyor. Şu an ben Anadolu ateşi izmit dans okuluda eğitim veriyorum bize ve tüm Türkiye’de toplu bulunulan tüm alanları kapatarak virüsün yayılması engelleniyor bizde buna uyarak Anadolu ateşi salonun dezenfekte işlemi yaparak Dansanat dans okulu ile birlikte derslere ara verdim.

Virüs olayının ciddiyeti sürüyor en son güzel haberleri vermek için eğer birdaha buraya yazı yazabilirsem en müjdeli haberleri sizlere yazmak istiyorum. Bilinçli olmaları için öğrencilerini tüm dans okulları eğitmenler uyarıyor doktorlar ve bakanlıktan haberler ve sosyal medya çalkalanıyor.

Çok önemli bir durumda sadece dışarı çıkan gezen insan için faaliyet ayrıdır birde spor yapan insan için ayrı bir vaziyet vardır sürekli her gün harcanan bir enerji, atılan bir stres var bunun olması ile birlikte insanlar evlerine kapandı tüm dansçılar evlerinden snapler atmaya devam ediyor neşesini kaybetmemek için elinden geleni yapıyor üzüldüğüm kısım ise dans okulu sahipleri aslında ne kadar sürecek ve ne kadar dayanacaklar bu duruma dayanmasın boşver yenisini açar diyeceksiniz fakat her müessese kolay açılıyor fakat bir dans okulu toplumsal ve devlet bakış açımız yüzünden bir çok engelle karşı karşıya kalıyor ve çok zorluklarla bir araya geliyor.

Bu gün öyle yazasım gelmişki 3 yazı yazdım işte bu gün evde olduğum günlerden biri…

En kısa sürede Bu virüsün bitmesini diliyorum… Sevgilerimle Dansla kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir